Desatero corners.cz – naše hodnoty a pravidla

24.06.2021

Corners.cz vzniklo s jasnou vizí. Zprostředkovat lidem skvělé zážitky za volantem sportovních aut. Proto neustále zdokonalujeme naše okruhové akce a doplňkové služby. Bezpečnost a spokojenost našich zákazníků je pro nás absolutní prioritou. Sepsali jsem naše firemní hodnoty, pravidla a zásady podle kterých se řídíme. Třeba se díky tomuto „desateru“ lépe zorientujete v našem světě.

1. Jasná pravidla

Naše akce mají jasně stanovená pravidla, jako například pouštění rychlejších aut, bezpečné předjíždění, respektování barevných vlajek nebo přísný zákaz znečišťování trati jízdou za obrubníky. Při nerespektování zásadních pravidel může řidič dokonce dostat stopku na všechny naše akce. Omezili jsme také vstup vysloveně driftovacím speciálům během našich akcí na okruhu v Sosnové.

Pravidel máme celou řadu a účastníci se je dozví včas online před akcí i v den akce při rozpravě. Některá pravidla a omezení mohou znít přísně, ale vycházíme z našich zkušeností a vnímáme zpětnou vazbu zákazníků. Cílem je dosažení maximální bezpečnosti, gentlemanského chování na trati a také přátelská atmosféra v boxech.

2. Limitovaný počet aut na trati

Nízký počet aut na trati je jednou z našich hlavních zásad. Ničím nerušené ježdění je možné jen když nemusíte kličkovat mezi ostatními auty. Trackday není závod a vždy děláme vše pro to, aby si každý skvěle zajezdil a strávil maximum času na trati.

Mnohdy se stává, že kvůli nízkému limitu účastníků jsou naše akce již delší dobu dopředu zcela zaplněné. Často se pak setkáváme s dotazy, jestli se ještě nenajde nějaké volné místečko, když je akce na našem Shopu označena jako vyprodaná. Jsme ale striktní a limit nepřesahujeme. Proto se na nás nezlobte, když musíme říkat ne.

3. Open pitlane

Při jízdě na okruhu je podle našeho názoru největším omezením časový limit jednotlivých jízd neboli stinty. Proto na naprosté většině našich akcích můžete jezdit dle libosti. Open pitlane formát je ideální hned z několika důvodů. Nemusíte přemýšlet kolik času na trati vám ještě zbývá a maximální soustředěnost můžete věnovat řízení. Na trať i zpět do boxů najíždíte podle vlastního uvážení. Můžete si odjet libovolný počet kol a dostatečně vychladit auto před sjezdem do boxů. Jedině tak si ježdění a okruhovou atmosféru užijete naplno!

Ve formátu open pitlane je naprostá většina našich akcí. Pokud budeme z důvodu kapacity trati nuceni zavést časové stinty, vždy o tom budete předem informováni při registraci na akci.

Open pitlane formát je ideální hned z několika důvodů. Nemusíte přemýšlet kolik času na trati vám ještě zbývá a maximální soustředěnost můžete věnovat řízení.

4. Všechny české okruhy

V našem kalendáři najdete všechny tři české automobilové okruhy: Autodrom Sosnová, Autodrom Most a Automotodrom Brno. Každá z těchto tratí je specifická a vyhovuje jinému jízdnímu stylu, jiným autům i zákazníkům. Všechny tyto tratě jezdíme pravidelně několikrát do roka. Sosnová je dokonce minimálně jednou měsíčně po celý rok. Mimo sezonu jezdíme ale i v Mostě. Výjimkou nejsou ani prosincové nebo lednové akce.

Na většině akcí platí možnost pronájmu vlastního boxu nebo závodního auta. Například v Mostě je to Octavia Cup třetí generace. Je dokonce možné uspořádat malý závod.

5. Kurzy v zahraničí

Pravidelně se věnujeme individuálním kurzům na nejzajímavějších závodních tratích v Evropě. Specializujeme se hlavně na Nürburgring Nordshleife, kde nabízíme výhradně 1:1 kurzy tak, aby měl zákazník maximální péči a odnesl si co nejvíce užitečných informací. Ideální stopu trénujeme výhradně během uzavřených trackdays, nikoliv na veřejných a často nebezpečných jízdách Touristenfahrten.

Pořádáme i výlety na skvělé okruhy jako je například Spa-Francorchamps nebo Bilster Berg. Většina těchto aktivit včetně individuálních kurzů je na poptání a nenajdete je v našem kalendáři ani Shopu.

6. Fungujeme jako tým

Skvělá atmosféra na trati i v boxech je pro nás nesmírně důležitá. Vážíme si vás jako zákazníků i jako nadšenců do sportovního ježdění a krásných aut. Proto se vždy můžete těšit na ochotný tým v boxech, který poradí s organizačními otázkami, chováním na trati nebo přípravou techniky na okruhové ježdění. Můžete od nás čekat přátelský přístup a maximální péči. Ke všem větším akcím dostanete skvělé fotky nebo krátké video. Rádi vás i svezeme v zajímavých sportovních autech.

7. Zkušení instruktoři

Důležitým článkem našeho týmu jsou zkušení instruktoři. Neunaví vás dlouhou teorií před jízdou, ale dají vám praktické rady pro opravdové okruhové ježdění. Pochopíte díky nim o čem je sportovní jízda a jak si ji naplno ale bezpečně užít. Většina našich instruktorů aktivně závodí nebo závodila a mají několikaleté zkušenosti. Každý z instruktorů se specializuje na trochu jiný jízdní styl. Rádi poradíme s ideálním instruktorem přímo pro vás nebo jednoduše můžete vybrat podle osobních preferencí v sekci Výuka.

Důležitým článkem našeho týmu jsou zkušení instruktoři. Neunaví vás dlouhou teorií před jízdou, ale dají vám praktické rady pro opravdové okruhové ježdění.

8. Děláme, co nás baví

corners.cz vzniklo s jasnou vizí. Zprostředkovat lidem skvělé zážitky za volantem sportovních aut. Odstartovali jsme pronájmem zábavného Subaru BRZ, které bylo dokonalé pro kurzy sportovní jízdy. Postupně jsme přidali další doplňkové služby a dnes je náš tým složen ze skupiny nadšených řidičů, kteří přesně vědí co a proč dělají.

Protože jsou sportovní auta a jízda na limitu naší náplní, dokážeme všechny služby cílit přesně na zákazníky, kteří vyznávají podobné hodnoty. Nehodnotíme zákazníky podle toho, jakým přijedou autem nebo jak umí řídit. Nemusíte mít McLaren a být zkušeným okruhovým jezdcem, aby se vám dostala naše maximální péče. Všem věnujeme maximální pozornost a individuální přístup.

9. Komplexní péče

Náš tým corners.cz se nevěnuje jen pořádání trackdays a eventů. Učíme vás řídit. Radíme, jak vybrat správné auto nebo jak jej přizpůsobit pro sportovní ježdění. Neustále sedíme v těch nejnovějších sportovních autech a sledujeme trendy v oblasti automotive. Jsme komplexní služba, která vás provede světem hobby motorsportu a sportovního ježdění. Spoustu zajímavých a užitečných informací se dozvíte i na našem blogu.

10. Neustálý pokrok

Každá naše akce je vždy lepší než ta předchozí. Některé změny možná nejsou vidět na první pohled nebo je zaznamenají jen stálí zákazníci. Neustále ale zdokonalujeme registrační, organizační a logistické procesy tak, abychom dokázali nabídnout našim zákazníkům maximální komfort a skvělé podmínky na trati. Registrace je otázkou okamžiku. Dostanete vyčerpávající informace ještě před akcí a doplňující opakování ještě od našich instruktorů v den konání akce.

Stále hledáme cesty, jak nabídnout ty nejlepší zážitky na okruzích s kvalitním servisem za rozumné ceny. Postupně rozšiřujeme i nabídku našich doplňkových služeb, která se liší podle konkrétní akce. Vždy se můžete spolehnout na nejlepší ježdění, jaké aktuální podmínky umožňují.