výuka

Sportovní jízda

Naše kurzy sportovní jízdy nejsou jen zdlouhavá teorie ale hlavně praktické ježdění. Preferujeme individuální přístup před skupinovými kurzy. Každá jednotlivá lekce se odvíjí od zkušeností zákazníka, jeho potřeb nebo aktuálních podmínek na trati. Forma, obsah i průběh každého kurzu se může výrazně lišit. Vždy ale dodržujeme základní harmonogram, kdy každý kurz začíná teorií, praktickou jízdou na trati, při které řídí zákazník i instruktor pro lepší vysvětlení řidičských technik se závěrečným vyhodnocením.

Největší efekt má pochopitelně dlouhodobá spolupráce. Instruktor tak může postupovat po jednotlivých krocích a rozdělit kurz do několika fází. Projdete tak společně všechny základy včetně bezpečného chování na závodní trati, přípravy auta, vysvětlení pojmů přes výuku ovládání auta na limitu až po pokročilé závodní techniky.

Honza Červenka

Honza se do srdcí opravdových řidičů zapsal jako šéfredaktor časopisů Speed, TopGear a Autocar. Novináře dělá pořád, ale taky učí lidi jezdit! Dělá to už víc jak dvanáct let a rukama mu prošla spousta lidí. Věnuje se jak sportovní, tak defenzivní jízdě, sám tři roky aktivně závodil ve vytrvalostních závodech v seriálu 24h series, vrcholem jeho závodní kariéry pak bylo působení ve VLN na Nordschleife s týmem Hellou Titty.

Preferuji čistou stopu, plynulost a jemné ovládání auta.

Dominik Staněk

Dominik propadl jízdě na limitu už před více jak 10 lety. Jeho domácím okruhem je Autodrom Most, kde se počet odkroužených kol blíží k hranici 1000, ale srdce propadlo německé Nordschleife. Má za sebou 3 sezony Miata Cup a několik beden v seriálu Amater Cup. Svoje řidičské dovednosti však nepiloval jen na okruhu, ale také na okreskách. Ať už chcete umět jezdit čistou stopu, či se pobavit za hranicí přilnavosti, naučí Vás poznat a chápat Vaše auto tak, abyste se za volantem cítili dobře a užili si opravdovou zábavu.

Jakub Michalovič

Kuba se výuce řidičů věnuje více než 14 let. Začínal jako instruktor školy smyku na polygonu v Mostě. Brzy však neodolal tamnímu okruhu a zaměřil na sportovní jízdu. Patří mezi instruktory AMG Driving Academy, se svými klienty trénuje na světových okruzích a sám podlehl Nordschleife. Jeho srdcovou záležitostí je už od dětství Porsche. Se svojí GT3 je několikrát do měsíce na Severní smyčce Nürburgringu a už se blíží k hranici tisíce odjetých kol. Naučí vás jezdit bezpečně a čistou stopu se zaměřením na maximální a zároveň šetrné využití auta.

Ceny & obsah kurzu

Cena kurzu se odvíjí od počtu objednaných výukových bloků / stintů a zvolené trati. Standardně jeden stint trvá 40 minut a obsahuje rozpravu před jízdou, 25 minut jízdy na trati, kdy je instruktor na místě spolujezdce a následný debrief po jízdě. Přístup našich instruktorů je vždy individuální a přesně zaměřený na přání a schopnosti zákazníka. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst také v našem článku. Stejně jako registrace na naše okruhové dny, můžete výuku sportovní jízdy zakoupit ve formě dárkového voucheru. K ceně za výukové stinty je třeba připočíst cenu za registraci na vybraný trackday (půldenní nebo celodenní sloty).

Cena jednoho výukového stintu (40 min) je 2 000,- Kč bez DPH.

ČISTÁ STOPA

Naše kurzy jsou zaměřeny na různé řidičské techniky. Například čistou stopu, která působí na první pohled velmi jednoduše. Jenže odjet několik konzistentních kol v ideální stopě vyžaduje velké zkušenosti, cit pro přesnost a pořádnou dávku koncentrace. Nevhodný nájezd do zatáčky nebo špatně zvolený brzdný bod stojí drahocenné vteřiny a dokáže řidiče vyvézt z tempa. Při jízdě na závodní trati přesně musíte vědět co a proč děláte. Naším úkolem je Vám s tímto pomoci.

DRIFT & OVLÁDÁNÍ VOZU

Všem našich zákazníkům doporučujeme nejdříve poznat limity svého auta i sebe sama. Bez toho, aniž byste zvládali reagovat na limitní situace nebo přetáčivé smyky nedává velký smysl snažit se o rychlá kola na závodní trati. Přesně potřebujete vědět, jak reagovat na přetáčivost ve vysokých rychlostech nebo jak zvládnout krizové situace například na znečištěné trati olejem nebo při náhlém dešti. I proto nabízíme kurzy zaměřené na drift, primárně na bezpečném okruhu v Sosnové.

Chcete se také zlepšit za volantem?

Jedete na závodní okruh poprvé, máte nejasnosti v základních pravidlech, chcete se naučit driftovat nebo zrychlit své časy na kolo? Kontaktujte náš tým, který vám poradí s výběrem té správné akce i instruktora.

Nejčastější otázky

Máte dotaz k průběhu výuky sportovní jízdy? Podívejte se na výběr nejčastějších otázek a projděte si další otázky v našem FAQ. Pokud nenajdete odpověď co hledáte, neváhejte nás kontaktovat.

Co se naučím?

Důležité je pochopení pravidel a principů jízdy na závodní trati. V dalších krocích se učíme vnímat chování vozu. Následuje vysvětlení ideální stopy, brzdných bodů a zvládání krizových situací. Pro pokročilejší jezdce pořádáme kurzy pro dosažení co nejlepších časů na kolo nebo maximální kontroly nad vozem při jízdě na limitu.

Jak si mohu vybrat instruktora?

Standardně je instruktor doporučen podle konkrétní trati nebo požadavků zákazníka. Lze si však zvolit i podle vlastního uvážení. Seznam našich instruktorů najdete na této stránce.

Jak probíhá kurz sportovní jízdy?

Naše kurzy se skládají z teoretické přípravy, praktických jízd a závěrečného vyhodnocení.

Teorie nebo praxe?

Naše kurzy sportovní jízdy jsou velmi individuální a preferujeme je před skupinovými kurzy v učebně. Proto se vždy zaměříme na konkrétního řidiče, kterému sestavíme výukový program na míru.

Mohu si půjčit závodní vůz na kurz sportovní jízdy?

Ano tato možnost existuje. Jen tuto informaci potřebujeme vědět s dostatečným předstihem. Nabídka vozu se liší podle ročního období(v závislosti na počasí) i konkrétní tratě.