FAQ

Nejčastější dotazy.

registrace na akci

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Jak si mohu zajistit místo na vašem trackday?

Vstup na náš trackday je možné získat pouze registrací na našich webových stránkách v sekci shop. Jiný způsob registrace ani platba na místě nebude uznána.

Jak mohu zaplatit?

Platit lze velmi jednoduše přes platební bránu GoPay – můžete platit online platební kartou a nebo mezibankovním převodem.

Je možné přikoupit vjezd na místě?

Zakoupení vstupenek na místě není možné. Naše akce jsou striktně omezeny počtem účastníků, a proto probíhá pouze registrace předem.

Co je obsažené v ceně registrace?

Registrací a platbou vstupenky na náš trackday současně získáte několik výhod odvíjejících se programu od daného eventu. Zpravidla k němu patří občerstvení, základní konzultace s našimi instruktory ohledně sportovní jízdy nebo technické péče o vůz. Na větších akcích se můžete těšit na taxi jízdy v zajímavých sportovních vozech.

Jak probíhá registrace na místě v den konání akce?

Doporučujeme dorazit alespoň 15 minut před konáním eventu. Před vjezdem na trať je nutné absolvovat rozpravu, podepsat prohlášení o odpovědnosti a vylepit samolepku na čelní sklo vozu. Ta slouží pro kontrolu při vjezdu na trať. Prohlášení lze přečíst předem.

Prší, nepřijedu, mám nárok na vrácení peněz?

Vrácení registračního poplatku z důvodu špatného počasí nebo technické závady na voze není možné.

Storno podmínky

Pokud se akce nemůžete zúčastnit (z osobních a nebo například technických důvodů – nepojízdné auto atp.) a dáte nám vědět do 14 dnů před plánovaným datem, vrátíme Vám 100% registračního poplatku. Při oznámení storna 13-7 dní před plánovanou akcí je vráceno 50%. Při pozdějším zrušení propadá 100% poplatku.

před akcí

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Proč na trackday s corners.cz?

Naše akce mají vždy omezený počet účastníků, tak aby si každý skvěle zajezdil. Na trať pouštíme maximálně 10 vozů. To nejen z důvodu bezpečnosti ale i komfortu všech účastníků. Nechybí možnost kurzů sportovní jízdy nebo pronájmu okruhově upravených vozů. Součástí je vždy zajímavý doprovodný program a občerstvení.

Co znamená trackday?

Trackday jsou celodenní akce na závodním trati. Pořádáme je po celý rok na nejrůznějších tratích po celé Evropě. Každá taková akce má předem stanovený harmonogram. Registrace na akce probíhají online prostřednictvím našeho e-shopu. Pro maximální pohodlí nabízíme platbu kartou. V e-shopu rovněž naleznete kalendář akcí, který průběžně aktualizujeme.

Jak si mohu zajistit místo na vašem trackday?

Vstup na náš trackday je možné získat pouze registrací na našich webových stránkách v sekci shop. Jiný způsob registrace ani platba na místě nebude uznána.

Jak mohu zaplatit?

Platit lze velmi jednoduše přes platební bránu GoPay – můžete platit online platební kartou a nebo mezibankovním převodem.

Jak je to s pojištěním?

Pojištění na závodní trati zpravidla neplatí. Registrovaný řidič odpovídá za škody na vlastním voze i za škody způsobené v areálu závodní tratě. Například poničená svodidla, znečištění nebo částeční uzavření tratě.

Musím mít zkušenosti s jízdou na okruhu?

V případě, že nemáte žádnou zkušenost se sportovní jízdou nebo jízdou na závodní trati není to vůbec žádná překážka. Doporučujeme kontaktovat nás na emailové adrese info@corners.cz a domluvit na daný trackday jednoho z našich instruktorů, který Vám poskytne základní teoretické a praktické rady.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Bezpečnostní vybavení určuje majitel nebo správce konkrétní zavodní tratě. Například v Sosnové u České Lípy není potřeba žádné vybavení ale v belgickém Spa-Francoschamps je nutné použití bezpečnostní přilby a dlouhých rukávů i nohavic. Je to tedy velmi individuální a seznam potřebného vybavení je vždy uveden u konkrétního eventu.

Jaké vybrat pneumatiky?

Výběr pneumatik se odvíjí od konkrétního okruhu, akce, aktuálního počasí i jízdního stylu. Je opravdu celá řada aspektů, podle kterých se volí správné pneumatiky pro konkrétní použití. Rádi Vám s výběrem poradíme. Chystáte se však na závodní okruh poprvé není třeba nad tím nijak extra přemýšlet a stačí přijet na stejných pneumatikách, se kterými jezdíte po silnici. Zkrátka v leté na letních a v zimě na zimních nebo letních podle aktuální předpovědi počasí.

Potřebuji servisní zázemí nebo otestovat techniku.

Ani to není problém. Potřebujeme však Vaše požadavky znát dostatečně předem před akcí abychom vše stihli zorganizovat a nacenit. Dokážeme nabídnout i testování několika směsí pneumatik, mobilní zařízení pro přezouvání pneumatik, nastavení geometrie a mnoho dalšího.

Jak si vybrat vhodný trackday?

Na našich webových stránkách v sekci trackdays najdete kalendář se všemi nadcházejícími eventy. Na stejné stránce je k dispozici seznam závodních tratí, na kterých naše eventy pořádáme. U každé trati je stručný popis včetně jeho náročnosti. Některé tratě jsou ideální pro začátečníky, některé naopak vyžadují trochu více zkušeností. Jak a podle čeho závodní tratě dělíme se můžete dočíst v našem článku.

Jak probíhají vaše trackdays?

Naše trackdays mají vždy jasně stanovený rozvrh a harmonogram. Ten jen předem uveden v pozvánce nebo registračním formuláři daného eventu. Během každého trackday je k dispozic náš tým včetně instruktora sportovní jízdy. Na většině našich eventů je navíc základní servisní zázemí a doprovodný program včetně občerstvení.

Jak mám připravit své auto na trackday?

Příprava na okruhové jezdění se liší i podle konkrétního vozu. K základním krokům patří kontrola hladiny motorového oleje, kontrola stavu brzdové soustavy a tlaku v pneumatikách. S přípravou vozu Vám rádi poradíme předem prostřednictvím emailové komunikace na adrese info@corners.cz nebo přímo na místě konání akce.

Pronájem boxu

Na většině našich trackdays je možné přikoupit vlastní box. Nutné objednat předem před konáním eventu. Buďto přímo přu registraci nebo dodatečně na emailové adrese info@corners.cz.

Potřebuji sportovní auto?

Sportovní vůz není podmínkou. Je však zárukou toho, že si jízdu na závodní trati užijete. Jestli nemáte vlastní sportovní vůz je po předchozí domluvě možné zprostředkovat pronájem sportovního nebo závodního vozu.

Nezničím si auto?

Při dodržování základních pravidel jako například zahřívání před rychlou jízdou nebo naopak chlazení po jízdě na okruhu není třeba se ničeho obávat. Je však dobré uvědomit si že žádný silniční vůz není určen primárně pro jízdu na závodní trati. Proto je vhodné jezdit v kuse přibližně tři ostrá kola a následně vůz vychladit. Úměrně jízdnímu stylu dopovídá opotřebení brzdového obložení a pneumatik.

Nechci překážet rychlejším vozům a zkušenějším řidičům.

Naše akce nejsou závody. Proto není třeba řešit rychlost Vašeho vozu nebo jeho image. Jsou to akce pro zlepšení řidičských dovedností, seznámení se s okruhovým ježděním a nalezení limitů sebe i svého vozu. Rychlejší vozy nebo zkušenější řidiče stačí jednoduše pustit před sebe podobně jako na silnici. Tedy dát blinkr a přiblížit se prvému kraji. Rozhodně se nemusíte obávat, že budete někomu překážet. Stačí jen dodržovat základní pravidla a sledovat zpětná zrcátka.

e-Briefing

Co je to e-Briefing?

E-Briefing je online rozprava před akcí na závodní trati. Dozvíte se v něm detaily konkrétní akce, pravidla chování na trati nebo například na co si dát během jízd na dané trati pozor. Lze jej přirovnat k informačnímu a bezpečnostnímu průvodci, který Vás připraví na konkrétní akci online.

Jak mohu absolvovat e-Briefing?

E-Briefing je dostupný pouze pro registrované účastníky v jejich soukromém účtu na webových stránkách corners.cz. Je dostupný vždy týden před akcí. E-Briefing se skládá ze tří částí, které je nutné si projít. Poslední část tvoří podpis Prohlášení účastníka akce, jehož digitálně podepsanou kopii obdržíte na email. V den akce tak odpadá veškerá administrativa.

Musím vše splnit předem online?

Nemusíte, ale silně doporučujeme. Získáte celkový přehled o akci, pravidlech i samotné trati. Součástí je také demonstrační video, které Vás upozorní na záludná místa daného okruhu a také správnou stopu. Po podpisu Prohlášení účastníka akce online také pouze stačí ráno přijet k registraci, sdělit nám Vaše jméno, nalepit si samolepku a můžete rovnou jezdit.

Pokud nemáte o online rozpravu zájem, poprosíme Vás o vytisknutí prohlášení účastníka a ohlášení v registračních prostorech alespoň 30 minut před zahájením akce.

K čemu slouží podpis Prohlášení účastníka akce?

Součástí každého E-Briefingu je také podpis Prohlášení účastníka akce. Po přečtení Vás poprosíme o elektronický podpis, ten se odešle do naší databáze, Vám přijde podepsaná kopie na email a tím je vše z Vaší strany splněno. V den akce tak již nemusíte řešit žádné administrativní úkony ani zdlouhavé podepisování smluv nebo vyplňování osobních údajů.

Kde najdu e-Briefing?

e-Briefing je dostupný ve Vašem soukromém účtu vždy týden před danou akcí. Registrace do „Můj účet“ je součástí každého prvního nákupu v našem Shopu. Následně se stačí přihlásit a v zákaznické administraci uvidíte seznam Vámi zakoupených akcí, ke kterým je e-Briefing dostupný. Zpřístupněn je vždy týden před konáním akce.

Musím se nějak prokazovat v den konání akce?

V případě, že máte e-Briefing úspěšně dokončen a přišla Vám kopie Prohlášení účastníka s podpisem, tak nemusíte dále již nic řešit. Automaticky se nám uloží tento záznam. Stačí přijet do boxu, vylepit samolepku na čelní sklo a již nic nebrání vjezdu na trať.  

na akci

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Co když přijedu pozdě?

Nic se neděje. Náš tým je po celou dobu akce připraven provést registraci i základní rozpravu i mimo stanovené časy.

Dostanu občerstvení?

Na každé z našich akcí nabízíme drobné občerstvení zdarma. Liší se podle konkrétní akce a lokace.

Kde natankovat?

V blízkosti všech tratí, které najdete v našem kalendáři jsou benzinové stanice. Neváhejte oslovit během akce náš tým pro případné doporučení přímo na místě.

Mohu mít více vozů jednu vstupenku?

Vstupenka je standardně vázána na konkrétní vůz a RZ. Pro udělení výjimky nás kontaktujte před konáním akce na emailové adrese info@corners.cz.

Je možné pronajmout si box nebo půjčit laptimer?

Na většině našich trackdays je možné přikoupit vlastní box. Nutné objednat předem před konáním akce. Po předchozí domluvě je možné zapůjčení laptimerů.

Mám technický problém na trati.

Jestli že máte pocti nebo jasný signál, že je s vozem něco v nepořádku co nejrychleji sjeďte zpět do boxu. V případě, že došlo k vážné technické závadě a vozu unikají provozní kapaliny okamžitě sjeďte z mimo trať například na trávník. Unikající kapaliny na trati jsou nebezpečné pro ostatní účastníky. Tratoví komisaři mají o aktivitách v celém areálu dobrý přehled a velmi rychle pro Vás pošlou odtahové vozidlo. Je dobré mít ještě před jízdou připravené tažné oko.

Mohu mít spolujezdce?

Spolujezdec není překážkou na žádném z našich trackdays.

Jak probíhají vaše trackdays?

Naše trackdays mají vždy jasně stanovený rozvrh a harmonogram. Ten jen předem uveden v pozvánce nebo registračním formuláři dané akce. Během každého trackday je k dispozic náš tým včetně instruktorů sportovní jízdy. Na většině našich akcí je navíc základní servisní zázemí a doprovodný program včetně občerstvení.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Bezpečnostní vybavení určuje majitel nebo správce konkrétní zavodní tratě. Například v Sosnové u České Lípy není potřeba žádné vybavení ale v belgickém Spa-Francoschamps je nutné použití bezpečnostní přilby a dlouhých rukávů i nohavic. Je to tedy velmi individuální a seznam potřebného vybavení je vždy uveden u konkrétního eventu.

Kolik je aut na trati?

Počet vozů na našich trackdays je vždy striktně omezen. Proto vyžadujeme platbu předem a na místě již není možné zakoupení vstupenek. Na tratích jako Sosnová nebo Most máme nastavenou propustnost 10 vozů na stint. V případě větších tratí jako je Nürburgring Nordschleife se počet mění. Počet může být rovněž ovlivněn konkrétní akcí. Proto je počet vždy uveden u dané akce v pozvánce nebo registračním formuláři.

Zajezdím si dost?

Menší akce například v Sosnové probíhají formou volných jízd a každý si může zajezdit dle libosti. Na větších tratích s větším počtem účastníků jsou jízdy rozděleny do časových úseku(stintů). Ty jsou většinou 15minutové. V každém z jednotlivých stintů je na trati 10 vozů. V případě větších tratí jako je Nürburgring Nordschleife se počet mění. Počet stintů může být rovněž ovlivněn konkrétní akcí. Proto je počet vždy uveden v harmonogramu.

Jaká jsou základní pravidla na akci?

Mezi základní pravidla chování na závodní trati patří ohleduplnost a kontrola okolního provozu. Nikdy nepodceňujte kontrolu zpětných zrcátek. Na trati jezdí často velmi rychlé vozy, které se přiblíží mnohem rychleji, než jste zvyklí ze silničního provozu. Důležitou součástí jízdy na závodní trati je správné předjíždění. Trackday není závod! Proto se během takových a akcí předjíždí klasicky po levé straně. Tedy pomalejší vůz uhýbá doprava ideálně s pravou směrovkou. U předjíždění platí jednoduché pravidlo. Za škodu i komplikace způsobené nehodou odpovídá řidič, který boural do vozu před sebou. Jestli že jste na závodní trati poprvé rádi Vám poradí naši zkušení instruktoři.

Mohou se střídat řidiči?

Na našich trackday se platí za registrovaný vůz. Lze tedy střídat v daném voze více řidičů.

po akci

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Kde si mohu stáhnout fotografie z uplynulé akce?

Odkaz na stažení fotografií v plném rozlišení obdrží všichni registrovaní účastníci akce emailem.

Nechci, aby můj vůz byl na veřejně umístěných fotografiích.

V tomto případě nás prosím kontaktujte ideálně během registrace nebo osobně v průběhu akce.

Jak rychle musím opustit areál po ukončení akce?

Tato doba se může lišit podle konkrétní akce. Standardně je vhodné opustit areál nejpozději do 30 minut po skončení akce.

výuka sportovní jízdy

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Co se naučím?

Důležité je pochopení pravidel a principů jízdy na závodní trati. V dalších krocích se učíme vnímat chování vozu. Následuje vysvětlení ideální stopy, brzdných bodů a zvládání krizových situací. Pro pokročilejší jezdce pořádáme kurzy pro dosažení co nejlepších časů na kolo nebo maximální kontroly nad vozem při jízdě na limitu.

Jak si mohu vybrat instruktora?

Standardně je instruktor doporučen podle konkrétní trati nebo požadavků zákazníka. Lze si však zvolit i podle vlastního uvážení. 

Mohu si půjčit závodní vůz na kurz sportovní jízdy?

Ano tato možnost existuje. Jen tuto informaci potřebujeme vědět s dostatečným předstihem. Nabídka vozu se liší podle ročního období(vzhledem k počasí) i konkrétní tratě.

Teorie nebo praxe?

Naše kurzy sportovní jízdy jsou velmi individuální a preferujeme je před skupinovými kurzy v učebně. Proto se vždy zaměříme na konkrétního řidiče, kterému nastavíme program na míru.

Kurzy na Nürburgring Nordschleife

Specializujeme se na výuku i na této náročné trati. Preferujeme individuální několikadenní lekce. Kurz může probíhat ve vašem nebo pronajatém sportovním voze s bezpečnostním rámem pro maximální bezpečnost.

Kde kurzy probíhají?

Lokace se odvíjí od požadavků zákazníka a jeho aktuálních zkušenosti. Možnost výuky sportovní jízdy není omezena lokací. Jde aplikovat na všechny trarě z našeho kalendáře.

Jak probíhá kurz sportovní jízdy?

Naše kurzy se skládají z teoretické přípravy, praktických jízd a závěrečného vyhodnocení.

nabídka našich služeb

Máte dotaz k průběhu našich akcí? Nebo snad k registračnímu procesu? Podívejte se na nejčastější otázky a pokud nenajdete odpověď v našem FAQ, neváhejte nás kontaktovat.

Pronájem vozů

Nabídka vozů se liší podle konkrétní akce, lokace ale i ročního období. Například pro Autodrom Most máme v nabídce několik závodních vozů Octavia Cup. Sportovní nebo závodní vozy lze pronajmout na většině závodních tratí z našeho kalendáře. Nejpestřejší nabídkou disponujeme na německé trati Nürburgring.

Dárkové vouchery

Chcete obdarovat Vaše nejbližší nebo třeba kolegy či klienty dárkem, na který budou dlouho vzpomínat? S námi si užijí ty nejlepší řidičské zážitky na okruzích u nás i v Evropě. 

Jak máte typy dárkových voucherů?

Můžete u nás pořídit dva typy poukazů. Poukazy nabité kredity a nebo voucher sloužící jako registrace na konkrétní vybranou akci.

  • Poukazy nabité kredity – Nabité vouchery nakoupíte zde, vyberte si hodnotu a při platbě napište do poznámky komu si přejete voucher věnovat. Můžete si vybrat, zda-li chcete voucher zaslat zdarma poštou dárkově zabalený a nebo třeba spěcháte a přejete si PDF na email.
  • Poukaz na konkrétní akci – Dárkový poukaz  můžete také koupit jako registraci na konkrétní akci z našeho kalendáře. Třeba pokud chcete mít jistotu rezervovaného místa na daný den. V takovém případě vložte do košíku vstupenku na akci a v pokladně zašktrtněte možnost „Dárkový voucher“. Pak nám jen do poznámky napište, komu ho věnujete a jestli chcete poslat zdarma poštou nebo emailem PDF.
Jaká je platnost poukazů?

Aktuálně prodávané vouchery je možné utratit do konce roku 2021.

Za co se mohou poukazy uplatnit?

Vouchery nabité kredity můžete utratit za kteroukoliv z našich plánovaných akcí v kalendáři, za kurzy sportovní jízdy a nebo dle aktuální nabídky také za pronájem sportovních vozů.

Chci koupit dárkový poukaz, ale na jinou částku než nabízíte.

Není problém, kontaktujte nás a připravíme nabídku na jakoukoliv částku si budete přát. Minimální hodnota dárkového voucheru je ovšem 1000,- Kč.

Jak obdržím koupený poukaz?

Můžete si vybrat, buď Vám ho zašleme zdarma poštou na Vaši adresu, dárkově a bezpečně zabalený a nebo ho můžeme zaslat emailem připravený k tisku v PDF. Třeba pokud dárek sháníte na poslední chvíli. 😉

Dostal jsem dárkový poukaz, jak ho mohu uplatnit?

Dostal jste poukaz nabitý kredity nebo poukaz na vybranou akci? Dle typu poukazu se podívejte na odpovědi na odpovídající otázky.

Dostal jsem poukaz s nabitým kreditem, jak ho mohu uplatnit?

Vyberte si kteroukoli akci z našeho kalendáře a zajistěte si místo registrací. Při platbě v pokladně vložte kód Vašeho poukazu, částka se od té finální odečte. Máte na poukazu více kreditu, než je cena vybrané akce? Nevadí. Napište nám email a na poukaz rozdíl v částce opět dobijeme, budete ho pak moci použít znovu kdykoliv v budoucnu se zbývajícím kreditem.

Dostal jsem poukaz na konkrétní akci, jak mám postupovat?

Poukaz na konkrétní akci slouží jako registrace, máte zajištěné místo a počítáme s Vámi. Není třeba žádných dalších kroků, uvidíme se v daný den na trati. 😉