FAQ

Nejčastější dotazy.

Naše trackdays

Jak si vybrat vhodný trackday?

Na našich webových stránkách v sekci trackdays najdete kalendář se všemi nadcházejícími eventy. Na stejné stránce je k dispozici seznam závodních tratí, na kterých naše eventy pořádáme. U každé trati je stručný popis včetně jeho náročnosti. Některé tratě jsou ideální pro začátečníky, některé naopak vyžadují trochu více zkušeností. Jak a podle čeho závodní tratě dělíme se můžete dočíst v našem článku.

Jak probíhají vaše trackdays?

Naše trackdays mají vždy jasně stanovený rozvrh a harmonogram. Ten jen předem uveden v pozvánce nebo registračním formuláři daného eventu. Během každého trackday je k dispozic náš tým včetně instruktora sportovní jízdy. Na většině našich eventů je navíc základní servisní zázemí a doprovodný program včetně občerstvení.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Bezpečnostní vybavení určuje majitel nebo správce konkrétní zavodní tratě. Například v Sosnové u České Lípy není potřeba žádné vybavení ale v belgickém Spa-Francoschamps je nutné použití bezpečnostní přilby a dlouhých rukávů i nohavic. Je to tedy velmi individuální a seznam potřebného vybavení je vždy uveden u konkrétního eventu.

Kolik je aut na trati?

Počet vozů na našich trackdays je vždy striktně omezen. Proto vyžadujeme platbu předem a na místě již není možné zakoupení vstupenek. Na tratích jako Sosnová nebo Most máme nastavenou propustnost 10 vozů na stint. V případě větších tratí jako je Nürburgring Nordschleife se počet mění. Počet může být rovněž ovlivněn konkrétní akcí. Proto je počet vždy uveden u daného eventu v pozvánce nebo registračním formuláři.

Zajezdím si dost?

Menší eventy například v Sosnové probíhají formou volných jízd a každý si může zajezdit dle libosti. Na větších tratích s větším počtem účastníků jsou jízdy rozděleny do časových úseku (stintů). Ty jsou většinou 15minutové. V každém z jednotlivých stintů je na trati 10 vozů. V případě větších tratí jako je Nürburgring Nordschleife se počet mění. Počet stintů může být rovněž ovlivněn konkrétní akcí. Proto je počet vždy uveden v harmonogramu.

Jak je to s pojištěním?

Pojištění na závodní trati z pravidla neplatí. Registrovaný řidič odpovídá za škody na vlastním voze i za škody způsobené v areálu závodní tratě. Například poničená svodidla, znečištění nebo částeční uzavření tratě.

Mohu se střídat se spolujezdcem jako řidič?

Na našich trackdays se platí za registrovaný vůz. Lze tedy střídat v daném voze více řidičů.

Prší, nepřijedu, mám nárok na vrácení peněz?

Vrácení registračního poplatku z důvodu špatného počasí nebo technické závady na voze není možné.

Je možné pronajmout si box nebo půjčit laptimer?

Na většině našich trackdays je možné přikoupit vlastní box. Nutné objednat předem před konáním eventu. Po předchozí domluvě je možné zapůjčení laptimerů.

Registrace

Jak si mohu zajistit místo na vašem trackday?

Vstup na náš trackday je možné získat pouze registrací na našich webových stránkách v sekci shop. Jiný způsob registrace ani platba na místě nebude uznána.

Jak mohu zaplatit?

Platit lze velmi jednoduše přes platební bránu GoPay – můžete platit online platební kartou a nebo mezibankovním převodem.

Je možné přikoupit vjezd na místě?

Zakoupení vstupenek na místě není možné. Naše akce jsou striktně omezeny počtem účastníků, a proto probíhá pouze registrace předem.

Co je obsažené v ceně registrace?

Registrací a platbou vstupenky na náš trackday současně získáte několik výhod odvíjejících se programu od daného eventu. Zpravidla k němu patří občerstvení, základní konzultace s našimi instruktory ohledně sportovní jízdy nebo technické péče o vůz. Občerstvení a základní servisní zázemí je součástí každého většího eventu. Stejně tak taxi jízdy v zajímavých sportovních vozech.

Jak probíhá registrace na místě v den konání akce?

Doporučujeme dorazit alespoň 15 minut před konáním eventu. Před vjezdem na trať je nutné absolvovat rozpravu, podepsat prohlášení o odpovědnosti a vylepit samolepku na čelní sklo vozu. Ta slouží pro kontrolu při vjezdu na trať. Prohlášení lze přečíst předem.