registrace

Jak si mohu zajistit místo na vašem trackday?

Vstupenku na náš trackday je možné získat online registrací na našich webových stránkách v sekci shop. Jiný způsob registrace ani platba na místě nebude uznána.

Jak mohu zaplatit?

Platit lze velmi jednoduše přes platební bránu GoPay online platební kartou. Jiné možnosti plateb nepřijímáme.

Je možné přikoupit vjezd na místě?

Zakoupení vstupenek na místě není možné. Naše akce jsou striktně omezeny počtem účastníků, a proto probíhá pouze online registrace předem.

Co je obsaženo v ceně registrace?

Registrací a platbou vstupenky na náš trackday současně získáte několik výhod odvíjejících se programu od daného eventu. Zpravidla k němu patří občerstvení, základní konzultace s našimi instruktory ohledně sportovní jízdy nebo technické péče o vůz. Na větších akcích se můžete těšit na taxi jízdy v zajímavých sportovních vozech nebo jiný doprovodný program.

Jaké jsou storno podmínky?

Pokud se akce nemůžete zúčastnit (z osobních a nebo například technických důvodů – nepojízdné auto atp.) a dáte nám vědět do 14 dnů před plánovaným datem, vrátíme Vám 100% registračního poplatku. Při oznámení storna 13-7 dní před plánovanou akcí je vráceno 50%. Při pozdějším zrušení propadá 100% poplatku.

Prší, nepřijedu, mám nárok na vrácení peněz?

Vrácení zaplacené vstupenky z důvodu špatného počasí nebo technické závady na voze není možné.

před akcí

Proč na trackday s námi?

Naše akce mají vždy omezený počet účastníků, tak aby si každý skvěle zajezdil. Na trať pouštíme vždy předem stanovený počet vozů v závislosti na konkrétní akci nebo trati. To nejen z důvodu bezpečnosti ale i komfortu všech účastníků. Všechny naše akce mají open pitlane formát. Nechybí možnost kurzů sportovní jízdy nebo pronájmu okruhově upravených a závodních vozů. Součástí větších akcí je zajímavý doprovodný program a catering.

Co to vůbec znamená trackday?

Trackday nebo okruhový den jsou organizované volné jízdy na závodním okruhu. Pořádáme je po celý rok na nejrůznějších tratích po celé Evropě. Každá taková akce má předem stanovený harmonogram. Registrace na akce probíhají online prostřednictvím našeho e-shopu. Pro maximální pohodlí nabízíme platbu kartou. V e-shopu rovněž naleznete kalendář akcí, který průběžně aktualizujeme.

Musím mít zkušenosti s jízdou na okruhu?

Zkušenosti s jízdou na závodním okruhu nejsou podmínkou pro registraci na naše akce. Doporučujeme však v tomto případě kontaktovat náš tým na emailové adrese info@corners.cz. Poskytneme vám základní rady a vysvětlíme čemu se vyvarovat nebo na co si dát při první zkušenosti s jízdou na závodním okruhu. Rozhodně se také vyplatí pro první jízdy rezervovat jednoho z našich instruktorů sportovní jízdy.

Potřebuji nějaké speciální vybavení?

Bezpečnostní vybavení určuje majitel nebo správce konkrétní závodní tratě. Například v Sosnové u České Lípy není potřeba žádné vybavení, ale v belgickém Spa-Francoschamps je nutné použití bezpečnostní přilby a dlouhých rukávů i nohavic. Je to tedy velmi individuální a seznam potřebného vybavení je vždy uveden při registraci na konkrétní akci.

Jaké vybrat pneumatiky?

Výběr pneumatik se odvíjí od konkrétního okruhu, akce, aktuálního počasí i jízdního stylu. Je opravdu celá řada aspektů podle kterých se volí správné pneumatiky pro dané použití. Rádi Vám s výběrem poradíme. V případě, že se na závodní okruh chystáte poprvé a berete návštěvu jako první zkušenost stačí dorazit na stejných pneumatikách jaké používáte při jízdě po silnici. Zkrátka v letě na letních a v zimě na zimních nebo letních podle aktuální předpovědi počasí.

Potřebuji servisní zázemí nebo otestovat techniku.

Ani to není problém. Potřebujeme však Vaše požadavky znát s dostatečným předstihem před akcí abychom vše stihli zorganizovat a nacenit. Dokážeme nabídnout i testování několika směsí pneumatik, mobilní zařízení pro přezouvání pneumatik, nastavení geometrie a mnoho dalšího.

Jak probíhají vaše okruhové dny?

Naše trackdays mají vždy jasně stanovený rozvrh a harmonogram. Ten jen předem uveden v pozvánce nebo registračním formuláři dané akce. Během každého trackday je k dispozici náš tým včetně instruktorů sportovní jízdy. Na většině našich akcí je navíc základní servisní zázemí a doprovodný program včetně občerstvení.

Jak mám připravit své auto na trackday?

Příprava na okruhové ježdění se liší i podle konkrétního vozu. K základním krokům patří kontrola hladiny motorového oleje, kontrola stavu brzdové soustavy a tlaku pneumatik. S přípravou vozu Vám rádi poradíme předem prostřednictvím emailové komunikace na adrese info@corners.cz nebo přímo na místě v den konání akce.

Mám zájem o pronájem vlastního boxu.

Na většině našich akcí je možné přikoupit ke vstupence také vlastní box. Je ale nutné jej objednat s dostatečným předstihem před konáním akce. Buďto přímo při registraci nebo dodatečně na emailové adrese info@corners.cz.

Potřebuji sportovní auto?

Sportovní vůz není podmínkou. Je však zárukou toho, že si jízdu na závodní trati maximálně užijete. Jestli nemáte vlastní sportovní vůz, je po předchozí domluvě možné zprostředkovat pronájem sportovního nebo závodního vozu. Nabídka se může lišit podle konkrétní akce nebo ročního období.

Nezničím si auto?

Při dodržování základních pravidel jako například zahřívání před rychlou jízdou nebo naopak chlazení po jízdě před sjezdem do boxů není třeba se ničeho obávat. Je však dobré uvědomit si že žádný silniční vůz není určen primárně pro jízdu na závodní trati. Proto je vhodné po 10 až 15 minutách vůz vychladit klidnou jízdou a poté pauzou v boxech. Úměrně jízdnímu stylu odpovídá opotřebení brzdového obložení a pneumatik.

Jak probíhá zápis registrovaných účastníků v den konání akce?

Doporučujeme dorazit alespoň 15 minut před konáním akce. Před vjezdem na trať je nutné absolvovat rozpravu, podepsat prohlášení o odpovědnosti a vylepit samolepku na čelní sklo vozu. Ta slouží pro kontrolu při vjezdu na trať. Prohlášení lze vyplnit také online před akcí.

Nechci překážet rychlejším autům a zkušenějším řidičům.

Naše okruhové dny nejsou závody. Jsou to akce pro zlepšení řidičských dovedností, seznámení se s okruhovým ježděním a nalezení limitů sebe i svého vozu. Proto není třeba řešit rychlost Vašeho vozu, image ani vaše dosavadní zkušenosti. Rychlejší vozy nebo zkušenější řidiče stačí jednoduše pustit před sebe, podobně jako na silnici. Tedy dát blinkr a přiblížit se k pravému kraji. Rozhodně se nemusíte obávat, že budete někomu překážet. Stačí jen dodržovat základní pravidla a sledovat zpětná zrcátka.

na akci

Co když přijedu pozdě?

Nic se neděje. Náš tým je po celou dobu akce připraven provést zápis a základní rozpravu i mimo stanovené časy.

Dostanu občerstvení?

Na každé z našich akcí nabízíme drobné občerstvení zdarma. Liší se podle konkrétní akce i termínu. Na větších celodenních akcích v hlavní sezoně se můžete těšit na pestrý catering.

Kde natankovat?

V blízkosti nebo přímo v areálu všech tratí, které najdete v našem kalendáři jsou benzinové stanice. Neváhejte oslovit během akce náš tým pro případné doporučení přímo na místě.

Mohu mít více vozů jednu vstupenku?

Vstupenka je standardně vázána na konkrétní vůz a RZ. Pro udělení výjimky nás kontaktujte před konáním akce na emailové adrese info@corners.cz.

Je možné pronajmout si box nebo půjčit laptimer?

Na většině našich trackdays je možné přikoupit vlastní box. Je nutné jej objednat předem před konáním akce. Po předchozí domluvě je možný pronájem laptimerů nebo telemetrie.

Mám technický problém na trati, co mám dělat?

Jestli že máte pocit nebo jasný signál, že je s vozem něco v nepořádku co nejrychleji sjeďte zpět do boxu. V případě, že došlo k vážné technické závadě a úniku provozních kapalin okamžitě sjeďte z mimo trať například na trávník. Unikající kapaliny na trati jsou nebezpečné pro ostatní účastníky. Traťoví komisaři mají o aktivitách v celém areálu dobrý přehled a velmi rychle pro Vás pošlou odtahové vozidlo. Je dobré mít ještě před jízdou připravené tažné oko.

Mohu mít spolujezdce?

Spolujezdec není překážkou na žádném z našich trackdays. Pouze na větších akcích s cateringem jej prosím hlaste předem. Potřebujeme vědět přesný počet účastníků pro přípravu občerstvení.

Jak probíhají vaše trackdays?

Naše trackdays mají vždy jasně stanovený rozvrh, harmonogram a pravidla. Harmonogram jen předem uveden v pozvánce nebo registračním formuláři dané akce. Během každého trackday je k dispozic náš tým včetně instruktorů sportovní jízdy. Na většině našich akcí je navíc základní servisní zázemí a doprovodný program včetně občerstvení. V online e-Briefingu i během rozpravy v den konání akce se dozvíte pravidla chování jako například správné předjíždění pomalejších vozů. Účastníci, kteří je nebudou respektovat budou z akce vyloučeni.

Potřebuji helmu?

Naše akce probíhají pravidelně na všech třech českých automobilových tratích. Pravidla po použití bezpečnostní helmy se však liší. Během jízd na Autodromu Sosnová helmu nepotřebujete a její použití je jen na vašem uvážení. Na okruhu v Mostě ji potřebují všichni řidiči vozů vybavených bezpečnostním rámem a řidiči vozů bez střechy – platí i pro sériové kabriolety. Automotodrom Brno vyžaduje helmu pro všechny účastníky bez rozdílu techniky.

Kolik je aut na trati?

Počet vozů na našich trackdays je vždy striktně omezen. Právě proto vyžadujeme platbu předem a na místě již není zakoupení vstupenek možné. Na tratích jako je Sosnová nebo Most máme nastavenou propustnost 10 vozů. V případě větších tratí jako je například Brno se limit zvyšuje. Propustnost tratě se může měnit i podle konkrétní akce. Proto je maximální limit vozů uveden u dané akce v pozvánce nebo registračním formuláři.

Zajezdím si dost?

Všechny naše akce až na výjimečné případy mají open pitlane formát. To znamená žádné časové stinty, rozdělení do skupin nebo jiná omezení. Zkrátka jezdíte podle svého uvážení. Naše akce mají navíc striktně stanovený limit vozů na trati, takže se nemusíte bát ani silného provozu.

Jaká jsou základní pravidla na akci?

Mezi základní pravidla chování na závodní trati patří ohleduplnost a kontrola okolního provozu. Nikdy nepodceňujte kontrolu zpětných zrcátek. Na trati jezdí často velmi rychlé vozy, které se přiblíží mnohem rychleji, než jste zvyklí ze silničního provozu. Důležitou součástí jízdy na závodní trati je správné předjíždění. Trackday není závod! Proto se během takových a akcí předjíždí klasicky po levé straně. Tedy pomalejší vůz uhýbá doprava ideálně s pravou směrovkou. U předjíždění platí jednoduché pravidlo. Za škodu i komplikace způsobené nehodou odpovídá řidič, který boural do vozu před sebou. Nemá s jízdou na závodní trati příliš zkušeností, jedete úplně poprvé nebo máte nějaké nejasnosti? Neváhejte využit naše zkušené instruktory. Poradí vám nejen jak se bezpečně chovat na závodním trati, ale také jak si jízdu maximálně užít.

Mohou se střídat řidiči?

Na našich trackday se platí za registrovaný vůz. Lze tedy střídat v daném voze více řidičů. Je však Vaší povinností informovat o tom náš tým a každý řidič musí mít podepsané Prohlášení účastníka akce jinak nemůže najet na trať.

po akci

Kde si mohu stáhnout fotografie z uplynulé akce?

Odkaz na stažení fotografií v plném rozlišení obdrží všichni registrovaní účastníci akce emailem.

Nechci, aby můj vůz byl na veřejně umístěných fotografiích.

V tomto případě nás prosím kontaktujte ideálně během registrace nebo osobně v průběhu akce.

Jak rychle musím opustit areál po ukončení akce?

Tato doba se může lišit podle konkrétní akce. Standardně je vhodné opustit areál nejpozději do 30 minut po skončení akce.

výuka sportovní jízdy

Co se naučím?

Důležité je pochopení pravidel a principů jízdy na závodní trati. V dalších krocích se učíme vnímat chování vozu. Následuje vysvětlení ideální stopy, brzdných bodů a zvládání krizových situací. Pro pokročilejší jezdce pořádáme kurzy pro dosažení co nejlepších časů na kolo nebo maximální kontroly nad vozem při jízdě na limitu.

Jak si mohu vybrat instruktora?

Standardně je instruktor doporučen podle konkrétní trati nebo požadavků zákazníka. Lze si však zvolit i podle vlastního uvážení. Seznam našich instruktorů najdete na stránkách v záložce VÝUKA.

Mohu si půjčit závodní vůz na kurz sportovní jízdy?

Ano tato možnost existuje. Jen tuto informaci potřebujeme vědět s dostatečným předstihem. Nabídka vozu se liší podle ročního období(v závislosti na počasí) i konkrétní tratě.

Teorie nebo praxe?

Naše kurzy sportovní jízdy jsou velmi individuální a preferujeme je před skupinovými kurzy v učebně. Proto se vždy zaměříme na konkrétního řidiče, kterému sestavíme výukový program na míru.

Kurzy na Nürburgring Nordschleife.

Specializujeme se na výuku i na této náročné trati. Preferujeme individuální několikadenní lekce. Kurz může probíhat ve vašem nebo pronajatém sportovním voze s bezpečnostním rámem pro maximální bezpečnost.

Jak probíhá kurz sportovní jízdy?

Naše kurzy se skládají z teoretické přípravy, praktických jízd a závěrečného vyhodnocení.

dárkové vouchery

Jak máte typy dárkových voucherů?

Můžete u nás pořídit dva typy poukazů. Poukazy nabité kredity a nebo voucher sloužící jako registrace na konkrétní vybranou akci.

  • Poukazy nabité kredity – Nabité vouchery nakoupíte zde, vyberte si hodnotu a při platbě napište do poznámky komu si přejete voucher věnovat. Můžete si vybrat, zda-li chcete voucher zaslat zdarma poštou dárkově zabalený a nebo třeba spěcháte a přejete si PDF na email.
  • Poukaz na konkrétní akci – Dárkový poukaz můžete také koupit jako registraci na konkrétní akci z našeho kalendáře. Třeba pokud chcete mít jistotu rezervovaného místa na daný den. V takovém případě vložte do košíku vstupenku na akci a v pokladně zaškrtněte možnost „Dárkový voucher“. Pak nám jen do poznámky napište, komu ho věnujete a jestli chcete poslat zdarma poštou nebo PDF emailem.
Jaká je platnost poukazů?

Vouchery platí vždy 12 měsíců od data zakoupení.

Za co se mohou poukazy uplatnit?

Vouchery nabité kredity můžete utratit za kteroukoliv z našich plánovaných akcí v kalendáři, za kurzy sportovní jízdy a nebo dle aktuální nabídky také za pronájem sportovních vozů.

Chci koupit dárkový poukaz, ale na jinou částku než nabízíte.

Není problém, kontaktujte nás a připravíme nabídku na jakoukoliv částku si budete přát. Minimální hodnota dárkového voucheru je ovšem 1000,- Kč.

Jak obdržím zakoupený poukaz?

Můžete si vybrat, buď Vám ho zašleme zdarma poštou na Vaši adresu, dárkově a bezpečně zabalený a nebo ho můžeme zaslat emailem připravený k tisku ve formátu PDF. Třeba pokud dárek sháníte na poslední chvíli.

Dostal jsem dárkový poukaz, jak ho mohu uplatnit?

Dostali jste poukaz nabitý kredity nebo poukaz na vybranou akci? Dle typu poukazu se podívejte na odpovědi na odpovídající otázky.

Dostal jsem poukaz na konkrétní akci, jak mám postupovat?

Poukaz na konkrétní akci slouží jako registrace, máte zajištěné místo a počítáme s Vámi. Není třeba žádných dalších kroků, uvidíme se v daný den na trati.

Dostal jsem poukaz s corners.cz kreditem, jak jej mohu uplatnit?

Na poukazu najdete kód, který snadno vložíte do košíku při platbě za vybranou akci. Pokud si přejete poukaz proměnit za výuku sportovní jízdy nebo pronájem vozu, napište nám email a individuálně se domluvíme.

Merch

Kolik zaplatím za dopravu?

Pokud není u daného výrobku uvedeno jinak, poštovné i balné je zdarma.

Jaká je doba doručení?

Zboží z kategorie Merch odesíláme do 2 pracovních dnů od zaplacené objednávky. Posíláme Českou Poštou, balík by tak měl dorazit nejpozději třetí den od odeslání.

Je možné zboží někde vidět vystavené nebo si ho vyzkoušet?

Merch vozíme na naše okruhové akce. Všechny velikosti oblečení si na nich můžete osobně vyzkoušet a prohlédnout si kvalitu. Stačí oslovit náš tým.

Co když mi nesedí velikost a nebo chci zboží vrátit?

Do 30 dnů od odeslání platí bezplatné vrácení nebo výměna v případě, že nesedla zvolená velikost. Platí pouze pro nepoškozené a zcela nenošené zboží se všemi originálními visačkami. Kontaktujte nás před zasláním zboží zpět.

Z jakých materiálů je vyrobena mikina Driver's Hoodie?

Naše Driver’s Hoodie je vyrobena z kvalitního materiálu s gramáží 350 g/m2 (85% organická česaná bavlna, 15% polyester), komponenty jako zip, očka a zakončení šňůrek jsou z kovu a barevný sítotisk je mechanicky velmi odolný. Pro pocit maximální kvality je kapuce dvouvrstvá, klokaní kapsy dostali dvojité prošití a spodní lem i konce rukávů mají elastické žebrování.