CORNERS ROADS – JIHOČESKÝ KRAJ

23.03.2023
Skvělou zábavu za volantem si můžete užít i mimo závodní okruh. Stačí zkombinovat to správné sportovní auto s ideální silnicí. V našem seriálu CORNERS ROADS se dozvíte, kam vyrazit za skvělými zážitky a kde najdete nejlepší silnice v ČR i Evropě. Vybíráme jen ty nejlepší řidičské silnice, na které se pravidelně vracíme.

Jižní Čechy nejsou jen malebné vesnice a kapři. Jsou to i skvělé silnice s kvalitním asfaltem. Celá tato trasa měřící téměř 400 km vede těmi nejznámějšími jihočeskými okreskami z Českých Budějovic a zpět. Dá se zvládnout během jednoho dne nebo rozdělit do několika dnů s přespáním na Šumavě. V okolí hlavní trasy je totiž celá řada dalších zajímavých úseků. To hlavně v okolí Borové Lady a Nicova.

Skvělé svezení na vás čeká i severněji směrem na Horažďovice a Blatnou. Jsou to cesty, kterým jsem se už podrobněji věnovali v našem seriálu CORNERS ROADS. Přes Mirotice a Písek se dostanete k dalšímu úseku s řidičsky zajímavými pasážemi na silnici č.159 v okolí Talínského rybníka. Po 159 můžete pokračovat přes Albrechtice nad Vltavou do Týna nad Vltavou nebo to vzít podle naší mapy přes Temelín. Hodně záleží jakým pojedete autem. Pokud výkonnou zadokolkou volte Týn nad Vltavou, pokud kompaktním hatchbackem tak Temelín přes Zelendárky. Jeden z posledních zábavných úseků trasy před Českými Budějovicemi kopíruje řeku Vltavu proti proudu po silnici č.1472 přes Kostelec a Poněšice.

Do Jižních Čech se vyplatí vyrazit hlavně kvůli šumavským okreskám.

Pokud mezi zábavnými úseky nechcete najíždět dlouhé kilometry a chcete si užít to nejlepší z jihočeských silnic stačí se pohybovat v trojúhelníku mezi Prachaticemi, Hošticemi a Kvildou. To hlavně pokud v zimě hledáte zasněžené a chemicky neupravené okresky s kvalitním povrchem. Jako pro většinu turistických lokalit platí vyrazit ve všední dny ideálně během podzimu nebo brzkého jara.

Profil: Převážně technické pasáže s několika rychlými úseky
Povrch: 80 % kvalitní nebo nový asfalt, 20 % nekvalitní povrch s výmoly
Délka: 299 km
Vhodné auto: Trasa je zábavná v autech s pohonem zadních i předních kol