Performance

Poradentsví, servis a úpravy sportovních vozů.

Naše služby

Pořizujete nový sportovní vůz a nevíte, který vybrat k Vašim aktuálním schopnostem či potřebám? Zvolit správný vůz, který Vás bude bavit řídit a také se s ním něco nového naučíte není úplně jednoduché. Našim cílem je ukázat směr při výběru toho správného nástroje pro okreskové či okruhové ježdění. Tím to ale většinou nekončí. Řada našich zákazníků chce posouvat své schopnosti a současně s tím i limity svého vozu. Tato zábavná fáze spolupráce je radostí nejen pro nás, ale v první řadě pro naše zákazníky. Při úpravách sportovních vozů je tím nepodstatnějším krokem správná instalace a nastavení celého vozu pro zvolený styl jízdy. K tomu využíváme naše partnerské a ověřené servisy s dlouholetou tradicí v motorsportu.

Během konzultací s našimi zákazníky doporučujeme jen ty nejkvalitnější a námi ověřené komponenty. Specializujeme se převážně na vozy BMW, MINI, Subaru, Toyota a Mazda. Výzvou jsou individuální poptávky dílů, které nejsou běžně na trhu. Dokážeme zprostředkovat zakázkovou výrobu brzdových kytů AP Racing, podvozkových systémů Öhlins nebo například rozpěrných tyčí a bezpečnostních rámů na míru.

Podvozky

Velmi oblíbenou a zároveň často nevhodně provedenou změnou jsou úpravy podvozku. Takzvané „lepší“ tlumiče a pružiny. Jenže udělat Vaše auto podvozkově schopnější je vskutku nelehký úkol. Většina moderních sportovních vozů je velmi slušně vyladěna z fabriky. Cesta levných podvozků a snížených pružin rozhodně není tou správnou volbou! Pro komplexní změny nabízíme podvozkové systémy Öhlins nebo KW, horní uložení tlumičů i nastavitelná ramena. V těchto případech vždy doporučujeme odbornou instalaci s nastavením přímo pro Váš vůz a styl jízdy.

Ergonomie

Při sportovním ježdění je ergonomie a správná pozice za volantem extrémně důležitá! Pro naše zákazníky preferujeme sedadla Sparco s nejmodernější technologií QRT. Sedadla vyrobená touto technologií patří k nejlehčím a nejpevnějším sklolaminátovým skořepinám na trhu. Pro efektivní upevnění sedadel ve voze používáme extrémně lehké držáky z leteckého hliníku od německého výrobce Burghart Engineering. Umožnují instalaci pojezdů nebo pevné uchycení šrouby s možností vycentrování vůči volantu. To je výhodné hlavně u vozů BMW, kde je sedadlo často mimo osu volantu. Volitelně lze kombinovat se 4 nebo 6 bodovými pásy, závodními volanty a dalším příslušenstvím.

Výkon

Široký pojem, do kterého patří hned několik primárních součástí vozu, jako je motor, převodovka, diferenciál nebo elektronické řídící jednotky. Každá z částí potřebují pečlivý přístup a sladění s dalšími komponenty. Pouhé amatérské přeprogramování řídící jednotky bez reálného otestování Váš vůz neudělá lepším ani zábavnějším! Věnujeme se primárně úpravám mechanických částí a následně vše necháváme odladit nebo přeprogramovat u specialistů na danou značku vozu nebo konkrétní motor.

Brzdy

Optimalizace brzdového systému je upgrade, který našim zákazníkům doporučujeme již při prvních jízdách na závodní trati. Zásadně se tím zvýší pocit jistoty při sportovním ježdění a posádka se tak může plně věnovat řízení. Správná konfigurace sportovních a závodních komponent není nikdy jednoduchým úkolem. Vycházíme z našich dlouholetých zkušeností získaných s mnoha vozy všech koncepcí. Pro náročnější zákazníky nabízíme profesionální závodní brzdové kyty od špičky v oboru AP Racing. Limitem není ani výroba brzdového kytu na zakázku pro vůz, který není ve standartním ceníku. Rádi Vám poradíme i s instalací a údržbou.

Pneu & kola

Jedním z nejjednodušších a nejzákladnějších kroků pro lepší ovladatelnost vozu je výměna pneumatik a disků. Na trhu jen nespočet výrobců lehkých závodních kol a výkonných pneumatik. Pro naše zákazníky jsme vybrali několik produktů, které nejen skvěle vypadají, ale hlavně mají reálný přínos pro jejich vůz. Hlavním partnerem a dodavatelem kvalitních kol je Britských výrobce Rimstock. Tato společnost dodává kola například automobilkám Lotus, MINI Challenge nebo Aston Martin. Výhodou je zakázková výroba s možností volby nejen rozměrů, ale i ET a povrchové úpravy. Pneumatiky aplikujeme dle typu vozu, použití a individuálních potřeb zákazníka.

Zpevnění

Výrazný vliv na chování vozu má také zpevnění podvozku a karoserie. Vyztužení zmírní otřesy a vibrace na nervnostech a zpřesní ovládání vozu. Zásluhou pevné karoserie mohou lépe fungovat tlumiče. Přináší tak více trakce a tlumení na nerovném povrchu. Používáme ověřené komponenty od Wiechers nebo necháváme vyrábět zakázkové rozpěry a výztuhy. Zajímavá zpevnění karoserie a podvozkových částí nabízí také náš partner UltraRacing nebo CravenSpeed.

Chcete poradit s úpravou Vašeho sportovního vozu? 

Jen zřídka existují obecné rady. Vždy potřebujeme vědět Vaše potřeby a přání. Dle toho najdeme ideální řešení. Chcete na svém voze například výkonnější brzdový systém nebo poradit jaké vybrat tlumiče?

Performance články

Podívejte se také na sekci Performance na našem blogu, kde se s Vámi dělíme o naše zkušenosti a tipy na údržbu, servis i vylepšení sportovních vozů.

BMW 330i Ringtool – 2.díl

BMW 330i Ringtool – 2.díl

Nordschleife okruhu Nürburgring je náročná, extrémně dlouhá, nebezpečná a neskutečně návyková trať. Může dokonce za vznik auta, o kterém se dozvíte v několikadílném seriálu všechny podrobnosti, radosti i starosti. Myšlenka nebo chcete-li...

BMW 330i Ringtool – 1.díl

BMW 330i Ringtool – 1.díl

Nordschleife okruhu Nürburgring je náročná, extrémně dlouhá, nebezpečná a neskutečně návyková trať. Může dokonce za vznik auta, o kterém se dozvíte v několikadílném seriálu všechny podrobnosti, radosti i starosti. Myšlenka nebo chcete-li...

Chcete zrychlit? Nastavte si správně sedadlo!

Chcete zrychlit? Nastavte si správně sedadlo!

Každý chce na závodní trati zrychlit. Většinou platí, že největší slabinou je samotný řidič. To už jsme ale řešili několikrát. Navíc pravidelně pořádáme kurzy sportovní jízdy zaměřené na vaše zlepšování. Se sebezdokonalením souvisí i...